• s-logo.png Seçme Kitaplar
  Günümüzün olmazı e-ticaretin en gelişmiş güvenlik önlemleri altında sürdürülebilmesi çok önemlidir. Seçme Kitaplar e-kitap portalının çalışmaları tüm hızıyla...
 • facetoface.gif FacetoFace Emlak yeni web sitesi
  FacetoFace Emlak firmasının yeni web sitesinin tasarımını ve barındırılmasını...
 • logo-medikal.png Medikalshop
  Medikal & İlkYardım piyasasının dinamik imalatçısı Medikalshop internet sektöründe mutlaka yer almasının gerekliliğini görerek yaptığımız websitesi üzerinden sanal satışa başlayarak, kısa sürede aranılır olmaya ve seo...
 • renkplast.png RenkPlast
  PVC Profil Sistemlerinde ön sıralarda yer alan RenkPlast, kaliteli tanıtımın da en az kaliteli üretim kadar önemli olduğunun ayrımında olduğunu bizi seçerek gösterdi. Web sitesi ve E-katalog hazırlığı ile işe başladık, katalog...
 • imajlogo.png İmaj Asfalt Kaplama
  İmaj Asfalt Kaplama'nın sitesi yenilendi ve Seo Optimasyon çalışması...
 • v-logo.png Star Ortopedi Kurumsal Çalışmalarımız
  Medikal sektörünün öncü firmalarından "Star Ortopedi"  e-ticarete Variskorse.com ile adım attı. E-ticaretin olmazsa olmazı 7/24 güvenli hizmet verebilmesi için  web alt yapısını oluşturduk. Kurumsal kimlik çalışmamız...
 • logo.jpg TaksimPera
  Emlak sektörünün önemli firmalarından "TaksimPera" nın websitesi...
 • sembol.png Sembol Turizm
  Kent içi insan taşımacılığında sektörünün önde gelen örnek kuruluşlarından olan Sembol Turizm'in WebSitesini yeni yüzünü tasarlayıp ile kendi sunucularımızda yayınlıyoruz. Kurumsal kimlik oluşturmanın ilk adımlarından...
 • logo-more.jpg MoreResidence
  MoreResidence Hotel Türkiye turizminin kalbi Taksim de hizmete girdi. Moreresidence için sıradışı bir websitesi oluşturduk. Tanıtımın yanısıra Rezervasyon ve Booking hizmetini de site bünyesine  entegre ederek hem müşterimizin...
 • pp-logo.png Prekasta Cephe Elemanları
  Prekasta Polyester Esaslı Cephe Kaplama Yapı Malzemeleri Firmasına web sitesi yapımını ve barındırılmasını...
 • Kurumsal Kimlik
 • Katalog, Broşür,İnsört, El İlanı
 • Magnet, Damla Çıkartma
 • Fatura, İrsaliye, Tahsilat Makbuzu
 • Antetli Kağıt, Zarf, Cepli Dosya, Sunum Dosyaları
 • Kartvizit, Cd Kartvizit
 • İç, Dış Mekana Özel Tasarımlar

Kurumsal kimlik bir firmanın sektörel varlığını oluşturmak, güçlendirmek ve rakiplerinden ayrılmasını sağlamak için en önemli unsurdur. Kurumsal kimlik çalışması, bir firmanın öncelikle adının belleklere yerleşmesini ve firmanın imajını en kısa yoldan hedef kitlesine ulaşmasını sağlar. Rakiplerinden ayrıldığı pozitif yönlerini ortaya çıkarırken; kalite, güven ve sağlamlık gibi olumlu özelliklerinin ilk izlenimlerini verir. 

Kurumsal kimliğin en önemli yapı taşı logo tasarımıdır. Bu nedenle logo (amblem, logo veya logotype) tasarlanırken uygulama alanları çok iyi düşünülmeli, teknik olanaklar göz önünde bulundurulup her alanda tutarlı bir şekilde uygulanabilirliği hesaplanmış olmalıdır. 

Tutarlılık kurumsal kimlik çalışması için en önemli unsurlardan biridir. Kurumsal kimlik; uygulanacağı tüm alanlar, bu alanların teknik koşulları ve olanakları göz önüne alınarak tasarlanmalıdır. Farklı alanlarda farklı özellikler gösterecek renk, form veya malzeme seçimleri kurumsal kimliğin tutarlılığına zarar verir. 

Tasarım Evi uzman tasarım ekibi, teknik kadrosu ve deneyimleriyle bir çok saygın firmaya kurumsal kimlik çalışması yaptı ve yapmaya devam ediyor. 

Kurumsal kimlik için gerekli en önemli unsurların başında renk kullanımı gelir. Renk için gerekli bazı kısa bilgiler Tüketicinin algısal örgütlemelerine yardımcı olmak üzere kullanılan renk tercihleri; uzun bir geçmişten günümüze uzanan süreçte farklı özellikler, durumlar ve hareketlerle özdeş hale gelmiştir. 

Kırmızı: Kırmızı iştah açıcı bir renktir. O yüzden dünyadaki gıda firmalarının çoğu logosunda kırmızıyı kullanır. Bu renk, tansiyonu yükseltir, kan akışını hızlandırır, sıcaklık, sevgi, tehlike, dikkat, erkeklik gibi kavramlarla bağdaştırılır. 

Yeşil: Dinlendirici, huzur, denge ve güven verici bir renktir. Bu nedenle bankalar logolarında genelde bu rengi kullanırlar. Hastanelerde ameliyat giysilerinin yeşil renkte olması rahatlatıcı özelliğinden dolayıdır!.. Yeşil, yaratıcılığı körükler. Sürekli bakıldığı zaman gözü yormaz ve çalışma kolaylığı sağlar. Yeşil alanda insanların daha az mide rahatsızlığı çektiği saptanmıştır, Açık yeşil tondaki renkler doğuş ve hayatiyet hissini uyandırır; tabiat, barış, tazelik, gençlik, hayat, dinlendirme, büyümeyle ilişkilidir. 

Siyah: Gücü, lüksü ve tutkuyu temsil eder. Türkiye'de ve batıda matem, Japonya'da ise mutluluk rengidir. Fonda kullanılırsa karamsarlığı çağrıştırır. Işığı yokeder. Konsantrasyonu en fazla sağlayan renktir. Einstein konsantre olabilmek için perdeleri siyah, gün ışığı olmayan odaları tercih ederdi. 

Mavi: Enginlik ve derinliğin rengidir. Sessizlik ve rahatlık telkin etmesi nedeniyle dinlendirici ve aynı zamanda da lider bir renktir. Düşünmeye, karar vermeye, yaratıcı fikirlerin doğmasına yardımcı olur. Açık tonları sınırsız ve sonsuzluk duygusunu uyandırır. Duvarları mavi olan okullarda çocukların daha az yaramazlık yaptığı saptanmıştır. Hastanelerin, koridor ve odalarının açık maviye boyanması bu sebeple doğrudan ilişkilidir. Gökyüzü, sonsuzluk, soğukluk, gece, pasiflik, dişilik gibi çağrışımları vardır. 

Lacivert: Kozmik renk olarak kabul edilir. Sonsuzluğu, otoriteyi, verimliliği simgeler. O yüzden dünyadaki firmaların yarıdan fazlası logolarında lacivert! kullanır. Hilton logosunu laciverte çevirirken insanların kafasında büyük kuruluş imaji yaratmak istemiştir. 

Mor: Asaletin, imparatorluğun rengidir. Nevrotik duyguları açığa çıkardığı için insanların bilinçaltını korkuttuğu saptanmıştır. 

Sarı: Dikkat çekiciliğin sembolü bir renktir. Trafik ışıklarında, ikaz levhalarının zeminlerinde bu renk kullanılır. Aynı zamanda tehlikenin de simgesidir. Doğada sarı/siyah olan bütün hayvan ve bitki türleri istisnalar da olsa zehirli ve saldırgandır. Geçiciliği temsil eder, o yüzden dünyada taksi renkleri sarıdır, geçici olduğu bilinsin diye. Araba kiralama şirketleri de sarıyı kullanır, çünkü müşterilerine aldığınız şey geçicidir, lütfen geri getirin demek isterler. Sarı rengi bu özelliğinden dolayı bankalar kullanmak istemez, çünkü paranın geçici değil kalıcı olmasını isterler. Bunun istisnası olarak Vakıfbank'ı görebiliyoruz. Aynı zamanda da güneş, olgunluk, ışık, tatille ilişkilidir. 

Beyaz: Beyaz, gelinlik rengi olmasından da görüleceği gibi, saflığın rengidir, istikrari, devamlılığı, temizliği simgeler. Politikacılar temiz, dürüst izlenimi vermek istediklerinden dolayı beyazı pek severler. 

Kahverengi: İnsanın hareketlerini hızlandırır. Bu yüzden fastfood restoranları iç mekanlarında kahverengi kullanılır. Yapılan bilimsel araştırmalarda kahverenginin insanlar üzerinde negatif bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu renkte tasarlanmış mağaza ve işyerlerinde insanlar çok fazla kalmak istemezken, beyaz tonlarıyla tefriş edilmiş mağaza ve işyerlerinde daha fazla vakit geçirmek istedikleri, daha rahat ettikleri bilinmektedir. Bu nedenle iş görüşmelerine giden kişilerin kahverengi giymemeleri tavsiye edilir. 

Koyu Kırmızı: Esrarengiz, egzotik, ciddiyet ifade eder. 
Açık Mavi, Pembe, Soluk kırmızı ve diğer pastel tonların, annelik, dişilik, çocuk maması ve şefkat duygusunu çağrıştırdığı saptanmıştır.

 

Neden 2NoKta:  Bunun  en başta geleni, bizimle çalışan şirketlerin 2NoKta'yı kurumsal departmanları gibi hissetmeleridir. Desteğimizin sadece sonuçlandırdığımız işlerle sınırlı kalmaması, günün 24 saati ulaşılabilir olmamız, sorunlara en kısa sürede çözüm üretmemiz tercih edilmemizin nedenlerindendir.

 

 

 

Follow us on Twitter
Joomla : TasarımEvi.."C