Araç Giydirme

Hem etkili hem ekonomik tanıtım: 
Araç üstü reklam.

Reklam için yazılı, görsel ve işitsel mecraların yanı sıra dış mekân reklamları da oldukça önemlidir. Dış mekân reklam uygulamalarının içinde ise araç üstü reklamın ayrı bir önemi vardır. Çünkü aracınızın üzerine uygulanacak bir reklam billboard, bina üzeri giydirme ve benzeri uygulamalara nazaran görece daha çok insana ulaşacaktır. Aynı zamanda araçlar genellikle hedef kitlenizin olduğu bölgelerde daha çok bulunacağından hedefe ulaşmak açısından da etkilidir.
Araç üstü reklam yani araç giydirme uygulama açısından da avantajlıdır. Gerek zaman, gerekse mali açıdan avantajları olduğu gibi uzun ömürlü de bir uygulamadır.

Zaman

Araç giydirmenin bazı incelikleri olmasıyla birlikte uygulaması çok hızlı yapılabilir. Çok kısa sürede sahip olduğunuz bir reklam çalışmasını uzun yıllar kullanabilirsiniz. Genellikle dijital baskı veya folyo kesim yöntemleriyle yapılan araç giydirme nadiren de olsa boyama ve çeşitli malzemeler eklenerek de yapılabilir. 

Maliyet

Diğer reklam mecralarına göre araç giydirme çok daha ucuz bir uygulamadır. Aynı zamanda diğer reklamlara göre daha uzun ömürlü olduğundan ve daha çok insana ulaşabildiğinden her geçen gün reklam etkisi artacak masraf etkisi azalacaktır. 

Tasarım

Araç üstü reklam çalışması bazı tasarım incelikleri gerektirir. Aracın kendi tasarımı, boyu, rengi ve kullanım alanı gibi bazı durumlar hesaplanarak tasarım yapılmalıdır. Uygulanabilirlik açısından araç giydirme, zengin renk; çok çeşitli malzeme; ışık, parlama ve fosfor etkisi kullanma olanağı vermektedir. Bu sayede reklamın etkisi artırılabilir.

Uygulama

Araç giydirme genellikle çok geniş bir ön hazırlık süreci gerektirmez. Uygulaması da hızlıdır.

Araç üstü reklamla ucuz, etkili, güzel ve hedef kitlenize yönelik bir çalışmaya çok kısa sürede sahip olabilirsiniz. Tasarım Evi tasarım ekibi ve baskı çözümleri ile araç giydirme konusunda da seçkin çalışmalar sunmaktadır.

 

 

 

 

Follow us on Twitter
Joomla : TasarımEvi.."C